Türkistan’dan Şehadete Hicret Hikayeleri 1

Türkistan’dan Şehadete Hicret Hikayeleri 1 - Türkistan İslam Derneği - Beyaz Minare Kitap

Kitap Türkistan’dan Şehadete Hicret Hikayeleri 1
Yazar

Türkistan İslam Derneği

Yayınevi

Beyaz Minare Kitap

Fiyatı 7.00 TL
Sayfa Sayısı 188
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Biyografi / Hatırat | Direniş Kitaplığı | Cihad Konulu Kitaplar | Şehidler / Şehadet
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 700TL

Bu Kitabın Geliri Doğu Türkistan Müslümanları İçin Kullanılacaktır.


Şimdi size Şam topraklarındaki mücahidlerin en hayırlılarından olan bir gurubu örnek vereceğim.
O yiğitler Türkistan yiğitleridir. O yiğitler sadık yiğitlerdir.


Allah’a yemin olsun ki cihada, imtihan ve belaya onların sabır ettikleri kadar sabır gösterenlerin örneklerini görmedim.


Ribat ettikleri Sahil Ğab’ta onları ziyaret ettim. Onlardan bir grup ile hendeklerin birinde oturdum ve onlardan birine sordum: “Kaç gündür hendektesin? Ne zaman nöbetin bitecek üst başını değiştirip dinlenmek için ne zaman döneceksin?” Bana dedi ki: “35 gündür bu mevkideyim ve buradan ayrılmadım.”


“35 gün mü?” dedim, “Evet.” dedi, sonra “Neden şaşırdın ki ey şeyh?” dedi. “Bu uzun bir süre.” dedim. O da şöyle dedi:  “Sadece ben değil burada bulunanların hepsi 35 gündür burada, Allah resulü (s.a.v.) en uzun ribat 40 gündür demiyor mu?”


“Evet, öyle.” dedim. Bunun üzerine, “Burada hepimiz bunu uygulayan adamlarız, 40 gün ribatta kalıyor, 2 gün dinlenip tekrar 40 gün ribat ediyoruz.” Dedi.

İşte Allah’ın dini böyle müdafaa edilir. İşte akide böyle savunulur. İşte Allah resulünün (s.a.v.) ashabını böyle savunuruz.

Dr. Abdullah El Muhaysini

***

"Ben kıyıya yaklaştıkça çığlıklar yankılandı ve ben ulaşana dek tüm çığlıklar kayboldu. Geriye baktığımda tek gördüğüm en küçük kızımın kıyıya vuran küçücük ayakkabısıydı… Bir sonraki gün polis 6 ceset buldu; erkek kardeşim, onun iki kızı, benim iki kızım ve karım. Yüzleri berrak ve aydınlıktı, sanki uzun bir yolculuktan sonra dinleniyor gibiydiler. Yetkililer onları gömmemi söyledi. Ben de onları kendi ellerimle sırayla gömmeye başladım.

Polisler ve etrafımı saran kadınlar dahi bu görüntünün ağırlığından etkilenmiş olsa gerek hepsi bana destek olup yardımcı olma teklifinde bulundu. Bir sonraki gün, komşu ülkeye -yaklaşık 10 ay kalacağım ülkeye- olan yolculuğuma devam ettim. Tüm arayışlarımın sonu olan topraklara, cihad fisebilillah olan topraklara, kutsal Şam topraklarına!"