İstismar Edilen Kavramlar

İstismar Edilen Kavramlar - Alaaddin Palevi - İtisam Yayınları

Kitap İstismar Edilen Kavramlar
Yazar

Alaaddin Palevi

Yayınevi

İtisam Yayınları

Fiyatı 19.00 TL
Sayfa Sayısı 396
Boyutlar Büyük Boy Ciltsiz (16,5 x 23 cm)
Kategori(ler) İlmi Kitaplar | Akide Kitapları | Davet Kitaplığı
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 1900TL

Kavram ve ıstılahların insan hayatında önemli bir yeri vardır. İnsanların fikirsel ve inançsal boyutta birbiriyle anlaşabilmelerinin kapısıdır kavramlar. Düşüncelerimizin ve dünya görüşümüzün kalıba dökülmüş ifadeleridir. Onlarla konuşur onlarla anlaşırız.

Kavramları anlatmak ve onları yerli yerinde kullanmak insandaki iç dengenin korunmasını sağlar. Onlar üzerinde ortak anlayışa ulaşmak, kişiler ve toplumlar arasındaki barışı çoğaltır, zenginleştirir. Kavram kargaşası zihinsel ve toplumsal gevşemelere ve çalkantılara yol açar. Kavram kargaşası eğer dinin tanımında, onu anlamada ve ifade etmede olursa sıkıntının boyutları daha da büyük olur. Allah’ın dinini yanlış anlamak, eksik tanımak onu eksik yaşamaya sebep olur. Bununda zararları sayılamayacak kadar çoktur. Bu kavramlar hele birde dinin temel ve esasıyla ilgili ise o zaman bunun meydana getireceği zarar daha da fazla olacaktır.

“Bu gün yaşadığımız topraklar üzerinde İslam’a vurulan en büyük darbe nesir?” diye bir soru sorulursa buna hiç duraksamadan “kavramlara farklı manalar yüklenerek insanların uyutulmasıdır” diye cevap verebiliriz.