İslami Gençlik Dergisi Sayı 4 (Mayıs - Haziran 2016)

İslami Gençlik Dergisi Sayı 4 (Mayıs - Haziran 2016) - İslami Gençlik Dergisi - İslami Gençlik Dergisi

Kitap İslami Gençlik Dergisi Sayı 4 (Mayıs - Haziran 2016)
Yazar

İslami Gençlik Dergisi

Yayınevi

İslami Gençlik Dergisi

Fiyatı 2.50 TL
Sayfa Sayısı 24
Boyutlar 35 x 24 cm
Kategori(ler) Siyasi Kitaplar | Günceli Konu Alan Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 250TL

Son dönemde İslami gençlik camiasında büyük bir boşluk olmakla beraber büyük bir potansiyelin de olduğu ortada. Bu boşluğu doldurmak içinde Müslüman gençliğe yeni bir soluk katacak İslami Gençlik Dergisi 4. sayısı olan Mayıs-Haziran sayısını çıkardık.

Üniversitelerde Müslüman gençlerin daha aktif olması ile son aylarda İslami gençlik çalışmaları artmaya başladı. Özellikle üniversiteli ve liseli gençliğe İslami bir gündem oluşturmayı hedefleyen İslami Gençlik Dergisi’nin bu sayısı da Müslüman gençliğin gündemini belirleyecek.

Dergide bu ayın ana konusu “Bataklığı Umut Zannetmek: Solcu Gençlik”

İslami Gençlik Dergisi’nin Mayıs-Haziran sayısında öne çıkan yazılardan bazılarının başlıkları şu şekilde:

- Sosyalizm İdeası, Üniversite Kolektiflerinin Afyonudur!
– Sol Kağıttan Kaplandır!
– Komünizmin Son Kalesi; “Kuzey Kore”
– İlmin Kuzeyliliği ve Cehaletin Bozuk Pusulası
– Dininizi Kimden Aldığınıza Dikkat Edin
– Esed Rejimi, Rusya ve İran İle Birlikte Halep’e Saldırıyor!
– Laiklik Nedir? İslam Laikliği Kabul Eder mi?
– İslami Gençliğin Sancaktarı: Mus’ab b. Umeyr’in (r.a)

Hamd “Andolsun ki biz, “Allah’a kulluk edin ve Tâğut’tan sakının” diye (emretmeleri için) her ümmete bir peygamber gönderdik. Allah, onlardan bir kısmını doğru yola iletti. Onlardan bir kısmı da sapıklığı hak ettiler. Yeryüzünde gezinde görün, inkâr edenlerin sonu nasıl olmuştur! (Nahl 36) diye buyuran Alemlerin Rabbi olan Allah’a (Subhanehu ve Teala) aittir. Salat ve Selam Allah, ibâdete düşkün gençle meleklere karşı iftihar ederek şöyle buyurur: “Kuluma bakın. Benim rızâm için nefsânî isteklerini terketmiştir.” Camiüssağir [2:280, Hadîs No: 1841] diye buyuran Rasulullah’ın (s.a.v.), O’nun ailesinin, ashabının ve kıyamete gününe kadar İslam’ı kendisine din ve dava edinen Müslümanların üzerine olsun.

İslami Gençlik Dergisi olarak 4. sayımız ile siz değerli okurlarımızla yeniden buluştuk. Bu sayımızda genel olarak, içki, kadın ve parayı ilah edinmiş Sol Kesim’in nasıl bir dava, zihniyet ve ahlaka sahip olduklarını bir daha gözler önüne sermeye çalıştık . Bizler İslami Gençlik olarak, bu izzetli İslam Davasında, Kuran ve Sünnet ışığında ve Selef-i Salihin’in yolunu takip ederek Müslüman Gençliği yeniden canlandırmak ve harekete geçirmek için çabalıyoruz. Peki
bugün Müslüman Gençlik nerede?

Bugün o kınadığımız Sol Kesim ODTÜ’de Hacettepe’de ve diğer Üniversitelerde Darwinizm konferansları düzenlerken, camileri, sokakları ve konferans salonlarını doldurması gereken Müslüman Gençlik Nerede? Bugün Ortadoğu’da oluk oluk Müslüman kanı akıyor. Ümmetin bacılarının iffetleri kirletiliyor. Çocuklar ve yaşlılar her türlü işkencelere maruz kalıyor. Fakat İslami Gençlik iki sayfa dergi okumaya ve 10 tane dergiyi çevresine dağıtmaya
üşeniyor. Muhallebi gibi gevşemiş İslami Gençlik artık ayağa kalkmalı ve meydanları doldurmalıdır! Yapılması gereken nettir; ümmet kendine getirilmeli, kadim İslam toprakları kurtarılmalı, Ehli Sünnet akidesi savunulmalıdır!