İslami Gençlik Dergisi Sayı 3 (Mart 2016)

İslami Gençlik Dergisi Sayı 3 (Mart 2016) - İslami Gençlik Dergisi - İslami Gençlik Dergisi

Kitap İslami Gençlik Dergisi Sayı 3 (Mart 2016)
Yazar

İslami Gençlik Dergisi

Yayınevi

İslami Gençlik Dergisi

Fiyatı 2.50 TL
Sayfa Sayısı 24
Boyutlar 35 x 24 cm
Kategori(ler) Siyasi Kitaplar | Günceli Konu Alan Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 250TL

Tevhidin Safında, Mazlumun Yanında!

Hamd “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler. Ancak siz bunu bilemezsiniz” (Bakara 154) diye buyuran âlemlerin Rabbi Allah’a aittir. Salât ve selam “Sizin için korktuğum, dünyanın sizden öncekilerin önüne yayıldığı gibi, sizin önünüze de yayılıp onların birbirlerine karşı nefsâniyet güttükleri gibi sizin de birbirinize karşı nefsâniyet gütmeniz ve bu durumun onları helâk ettiği gibi sizi de helâk etmesidir.” (Buhârî, 4/117) diye buyuran Resulullah’ın (s.a.v.), O’nun ailesinin, ashabının ve kıyamet gününe kadar İslam’ı kendisine din ve dava edinen Müslümanların üzerine olsun.

İslami Gençlik Dergisi olarak 3. sayımız ile sizlerle yeniden buluştuk. İlk sayımızda “Fikirse fikir, kavgaysa kavga” dedik, ikinci sayımızda Şubat’ın bir adının da şehadet olduğunu gündem ettik, bu sayımızda da dünün Halep savaşı olan Çanakkale’yi masaya yatırıyoruz. Resmi ideolojinin bizlere yutturduğu laik, demokrat, milliyetçi biraz da ılımlı İslamcı Çanakkale destanı baştan sona safsatadır. Çanakkale savaşı, Türk, Kürt, Arap, Boşnak ve Çerkesiyle ümmetin omuz omuza fisebilillah savaşıp Haçlıları ve paralı askerlerini toprağa ve denize gömdüğü yerdir. Bizler Allah yolunda ümmet olduğumuz zaman Allah’ın yardımı geliyor, Kuran’dan ve Sünnetten yüz çevirdiğimiz zaman Allah’ın gazabı duçar oluyor. Artık bunu anlamanın vakti gelmedi mi?

İslami Gençlik koyun yetiştirme derdinde değildir. Aksine gençlik, sorgulamalı, hesap sormalı, tartışmalıdır. Bunu da en başta kendimizden, çevremizden ve cemaatimizden başlayarak yapmalıyız. Oturun ve kendinizi sorgulayın, İslam davasına şu an ne faydanız dokunuyor ve bu davaya gelecekte neler vermeyi planlıyorsunuz gözden geçirin. Eğer “boş geldik boş gidiyoruz” gazelini okuyorsanız lütfen bu dergiyi derdi olan bir arkadaşınıza hediye edin, çünkü bu dergi sizin yaşam tarzını ve hayat felsefenizi aşmaktadır. İslami Gençlik geleceği inşa etme görevini ecdadından bir miras olarak alıp emanete hıyanet etmeyerek sancağı daha ileriye taşımayacaksa görev tamamlanamamış, ahde vefa gösterilememiştir.

İslami Gençlik Dergisi hür fikrin kalesi ve tefekkür okulu olma amacıyla, düşüncelerin tartışıldığı bir meclis olma amacındadır demiştik. Bu nedenle sizde bir hakikati haykırmak ya da muhalif duruşunuzu yansıtmak istiyorsanız yazınızı, twitter ya da facebook adresimiz üzerinden bize gönderebilirsiniz. Uygun görülürse, yazınız İslami Gençlik Dergisi’nde veya www.islamigenclikhareketi.com’da yayınlanacaktır.