İslami Gençlik Dergisi Sayı 1 (Aralık 2015 - Ocak 2016)

İslami Gençlik Dergisi Sayı 1 (Aralık 2015 - Ocak 2016) - İslami Gençlik Dergisi - İslami Gençlik Dergisi

Kitap İslami Gençlik Dergisi Sayı 1 (Aralık 2015 - Ocak 2016)
Yazar

İslami Gençlik Dergisi

Yayınevi

İslami Gençlik Dergisi

Fiyatı 2.50 TL
Sayfa Sayısı 28
Boyutlar 35 x 24 cm
Kategori(ler) Siyasi Kitaplar | Günceli Konu Alan Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 250TL

İslami Gençlik Dergisi yayına başlıyor!
Bugün (24 Aralık Perşembe) ilk baskısı çıkıyor!
Şehirdışı satış temsilcisi olmak için bizimle iletişime geçin!

Facebook: https://www.facebook.com/islamignclik/?fref=ts
Twitter: @islamigenclik__
WhatsApp: 0554 670 24 37

Satış temsilcisi olmak için en az 10 dergi almak gerekmektedir. Dergi adet fiyatı 2,5 TL'dir.

İslami Gençlik dergisindeki yazılardan bazılarının başlıkları:

--Noel Aslında Putperest Roma'nın Bayramıdır!
--Biladu’ş Şam'da Haçlı İttifakı
--Üniversite İslami Gençlik Haberleri
--İslami Gençliğe Çağrı
--Biz Değilsek Kim? Şimdi Değilse Ne Zaman?!
--Milletçe cehenneme bilet almanın yolu: Milli Piyango
--Dağların Reddettiğini Taşıyan Ümmet: Sorunlara Savaş Açmak Sünnetimiz Olsun

Derginin açılış yazısı:

İslami Gençlik; Tevhidin Safında, Mazlumun Yanında!

Hamd “Muhakkak ki onlar, Rab’lerine iman etmiş gençlerdi. (Kehf 18/13)”diye buyuran âlemlerin Rabbi Allah’a aittir. Salât ve selam “Ümmetimden bir grup Allah’ın emrini yerine getirmeye devam edecektir. Onları yalnız bırakanlar veya kendilerine muhalefet edenler, Allah’ın emri gelinceye kadar onlara bir zarar veremezler ve onlar insanlara karşı muzaffer olacaklardır. (Sahih-i Müslim)” diye buyuran Resulullah (sav)’in, O’nun ailesinin, ashabının ve kıyamet gününe kadar İslam’ı kendisine din ve dava edinen Müslümanların üzerine olsun. İslam ümmeti ile Haçlılar, Yahudiler, Budistler, Komünistler, laikler kısacası tüm tevhid düşmanları amansız bir kavganın içerisinde. Adına 3. Dünya Savaşı denmese de on ikiden fazla ülkede ümmet aktif savaş veriyor, geri kalan ülkelerde de bir yandan fikri mücadele veriyor, bir yandan baskı, zulüm ve işkenceye direniyor. Ümmet bu mücadeleyi verirken, içimizdeki gaflet, dalalet ve ihanet ehli de gerçek yüzünü göstermekte. Bir yandan firavunlara kadrolu belamlık yapanlar, bir yandan dünya bataklığının dibine kadar batmış ehli keyif cemaatler, Müslümanların uyanışı ve direnişe geçişi için engel oluşturmaktadır.

Nifak ve teslimiyet dolu bu süreçte İslami Gençlik sancağı devralıp yükseltmek zorundadır.

Görev nettir; ümmet kendine getirilmeli, kadim İslam toprakları kurtarılmalı, Ehli Sünnet akidesi savunulmalıdır!

Elbette İslami Gençlik olarak bu mücadelede safımız tevhidin safıdır. Bu kavgada yumruğumuz İslam’ın yolundadır. Bu meydanda taşımız şirkin suratınadır. Ta ki batıl zail olsun, hak ortaya apaçık bir şekilde çıksın.

Peygamberlerin gönderildiği kavimlere Allah’a kulluk edip tağuta kulluğa sakınmayı vaaz etmesiyle beraber, o kavmin mazlumlarına uygulanan zulümlere de karşı çıktığına şahid olmaktayız. Şuayb (as)’ın “kapitalist” toplumuna tartıyı adaletle tartmayı tebliğ etmesi çok şey anlatır anlamak isteyene! Peygamberlerin toplumlarındaki zulümlere ve haksızlıklara parmak basması, aslında Allah’tan başka hüküm koyan tağutları inkârın doğal bir sonucudur. Çünkü her şirkin arkasında bir tağut olduğu gibi, her zulmün arkasında da bir firavun vardır. Bu nedenle adaletin gerçekleşmesi için mazlumun hakkını savunmak, İslami Gençlik için tağutu inkârın pratiksel bir sonucu, Allah’a kulluğa davetin önemli bir gerekçesidir.

İslami Gençlik, tevhidin safında olmayı imanın şartı gördüğü gibi, mazlumun yanında olmayı da imanın sonucu görmektedir. Allah (Subhanehu ve Teâlâ) bizlere dili, dini, rengi ne olursa olsun mazlumlarla omuz omuza olmamızı emrederken, mazlumları dilimizle bile savunmuyorsak, bilin ki zalimlerin işbirlikçisi olmuşuz demektir. Mazlumun yanında olmak, tevhidin safında olanlar için ertelenemez bir görevdir. Biz değilsek kim? Şimdi değilse ne zaman?!

Resulullah (sav) buyurdular ki, “Kesinlikle hayır! Vallahi ya iyiliği emreder kötülüğü yasaklarsınız, zalimin eline basarak onun zulmüne engel olur, haklının hakkını alıp haksızlığa karşı koyarsınız; ya da Allah iyilerinizin kalbini de kötülerinize benzetir ve tıpkı onlara lanet ettiği gibi size de lanet eder.” (İbn-i Mace, Fiten; Ebu Davud, Melahim; Tirmizi, Tefsir)

İslami Gençlik, Batı’ya diz çökme, batıla teslim olma, dolara ve kadına tapmayı reddedip; aksine dik durma, tevhidi haykırma, mazlumları savunma ve ümmeti toparlama gayesindedir. İslami Gençlik Kur’an ve Sünnet çizgisinin, sahabenin anlayışının bir kalesi, selefi salihin yolunun yolcusudur. İslami Gençlik aynı zamanda, bin dört yüzyıllık İslam medeniyet ve kültürünün mirasçısıdır.

Gelecek sayımızda görüşmek üzere, Allah’ın selamı üzerinize olsun…