El Vela Ve’l Bera - İslam’a Göre Dostluk ve Düşmanlık

El Vela Ve’l Bera - İslam’a Göre Dostluk ve Düşmanlık - Eymen ez-Zevahiri - Beyaz Minare Kitap

Kitap El Vela Ve’l Bera - İslam’a Göre Dostluk ve Düşmanlık
Yazar

Eymen ez-Zevahiri

Yayınevi

Beyaz Minare Kitap

Fiyatı 7.00 TL
Sayfa Sayısı 104
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) İlmi Kitaplar | Akide Kitapları
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 700TL

İslam Ümmetinin tarihinde içinde yaşadığımız bu yıllar baskıcı, küfür ve tuğyan kuvvetleri ile İslam Ümmeti ve Onun öncüsü cihadi taife arasında büyük bir çekişmeye sahne olmaktadır. Bu çatışma Bush’un İslam’a karşı, diğer adı ile teröre karşı yeni bir haçlı seferinin ilanı ve mübarek Washington ve New York gazveleri ile zirveye ulaşmıştır.

Bu savaşın sonunda vuku bulan hadiseler, İslam da El Vela Ve’l Bera akidesinin idrakinin ne kadar gerekli ve tehlikeli olduğunu izah etmiştir. İslam akidesinde önemli bir rükün olan, bu rüknün ikamesindeki tefrit ve taksirin boyutunu gün yüzüne çıkarmıştır. İslam düşmanları ve onların yandaş ve tabileri tarafından, İslam Ümmeti üzerine bu değerli rüknün gereklerini tahrif etmek için çizdikleri aldatmacanın boyutunun ne kadar büyük olduğunu göstermiştir. (Bu rükün yok edilmek istenerek) Düşmanlar dost, dostlar facirler gibi gösterilmeye çalışılmıştır.

Bu nedenle bu asırda gördüğümüz en büyük fitne, tevhidin ve İslam akidesinin tehdit altında olması, müminlere dostluğu, kâfirlere düşmanlığı bırakma ve bundan sapma fitnesidir. Bu sayfaları Ümmetimizin bu mübarek uyanışında, İslam ümmetine karşı düzenlenen Amerika–Yahudi Haçlı saldırısının karşısında vermiş olduğu, Allah’ın izni ile muzaffer cihadında, İslam ümmetine bir nasihat ve uyarı olması hasebi ile kaleme aldık. Şeyh Eymen El Zevahiri