Dr. Eymen ez-Zevahiri İle Açık Oturum

Dr. Eymen ez-Zevahiri İle Açık Oturum - Eymen ez-Zevahiri - Küresel Kitap

Kitap Dr. Eymen ez-Zevahiri İle Açık Oturum
Yazar

Eymen ez-Zevahiri

Yayınevi

Küresel Kitap

Fiyatı 8.00 TL
Sayfa Sayısı 192
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Direniş Kitaplığı | Günceli Konu Alan Kitaplar | Siyasi Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 800TL

Elinizdeki eser, Küresel Cihad Hareketi'nin lideri Dr. Eymen ez-Zevâhiri'nin hicrî 1429 / miladi 2008 yılında kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplardan oluşmuştur. Hareketin merkez yayın organı olan es-Sahab Medya internette cihad hareketlerinin yayınlarının neşredildiği forumlar üzerinden duyuru yapmış, herkesin ez-Zevâhiri'ye belirli bir tarihe kadar soru sorabileceğini ilan etmişti. Sorulan bütün sorular Dr. Eymen ez-Zevâhiri'ye ulaştırıldıktan sonra kendisi soruları tasnif etmiş, direkt şahsiyetine isnad edilen soruları bile cevaplamış, hareketin meselelere ve olaylara bakışı noktasında birinci elden cevap vermiştir.

"Dr. Eymen ez-Zevâhiri İle Açık Oturum" ismiyle sesli ve yazılı olarak yayınlanan elinizde eser, dünden bugüne Küresel Cihad Hareketi'nin ilmî meselelerden sosyal hadiselere, ihtilaflı konulardan bölgesel gelişmelere pek çok konudaki genel bakışını yansıtmasından ötürü kıymetli bir metin hüviyetindedir. Bunun yanında eseri okurken özellikle Irak hakkındaki bölümü son yıllardaki gelişmeleri de dikkate alarak okumak gerekmektedir.

Küresel Kitap, Dr. Eymen ez-Zevâhiri'nin konuşma ve söyleşilerinin dışında kendisinin bizzat yazdığı eserleri de Türkçe'ye kazandırmayı hedeflemekte, bu yöndeki çalışmaları sürdürmektedir. Son yüzyıla damgasını vuran bir hareketin liderinin eserlerinin Türkçe'de olmaması öteden beri Türkiye'deki okurlar için büyük bir problemdi. Allah Teâlâ'nın yardımı ve siz okurlarımızın ilgisiyle ez-Zevâhiri külliyâtı tamamlanacaktır inşallah.