Allah Yolundaki Mücahidin Kalesi

Allah Yolundaki Mücahidin Kalesi - Ebu Zeyd el-Kuveyti - Nakil Yayınları

Kitap Allah Yolundaki Mücahidin Kalesi
Yazar

Ebu Zeyd el-Kuveyti

Yayınevi

Nakil Yayınları

Fiyatı 5.00 TL
Sayfa Sayısı 96
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Takva Kitapları
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 500TL

“Tarih boyunca bu ümmet rabbani akide ve bu akideyi yaymak ve hayata hakim kılmak için dökülen kanlarla ayakta kalıp, yaşamıştır. Bu ümmetin yaşaması için iki unsura ihtiyaç vardır… Âlimin mürekkebi ve şehidin kanı. Eğer biz ümmetin tarihini hem âlimin mürekkebi hem de kanı ile yazsak ne güzel olur… Böyle bir durumda İslam tarihinin haritası; biri siyah diğeri kırmızı olmak üzere iki renkle çizilmiş olur. Bundan daha güzel olanı ise hem kanın hem de kalemin aynı kişi tarafından feda edilmesidir. Böyle bir durumda yazıyı yazan el ile kan veren el aynı kişiye yani âlim bir şahsiyete ait olmuş olur.

Bu ümmette rabbani âlimlerin ve şehitlerin sayısı ne kadar çok artarsa; nesiller o oranda uykusundan uyanır ve gafletten kurtulur… Tarihin satırları ancak kanla yazılır ve şeref sarayı ancak feda edilen başlarla inşa edilir… İzzet ve şeref ancak feda edilen bedenler üzerinde yükselip, anlamını bulur. Devletler ve toplumlar ancak örnek modellerle ayakta durur.”

Değerli okuyucular, elinizde ki bu risale hayatını ilim okuma, okutma, irşad, davet, tebliğ ve cihada adamış, rabbani ilim ehli mücahitlerden, hayatını inşaAllah öyle zannederiz A.B.D. savaş uçaklarının bombalamasıyla şehadetle kapatmış olan Şeyh Ebu Zeyd El-Kuveyti’ye aittir. Horasan topraklarında cihad ederken bu risaleyi cihad eden kardeşler için toparlamış, daha çok büyütmeye çalışmış ancak şehadet emrine boyun eğdiği için risaleyi genişletme ve daha değişik konulara girme imkanı bulamamıştır. Bu risalenin cihad ehli kardeşlerimize faydalı olmasını diliyor, Şeyh’e sadakai cariye amellerinden sayılmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.