Akidemiz Budur

Akidemiz Budur - Ebu Muhammed el-Makdisi - Beyaz Minare Kitap

Kitap Akidemiz Budur
Yazar

Ebu Muhammed el-Makdisi

Yayınevi

Beyaz Minare Kitap

Fiyatı 2.50 TL
Sayfa Sayısı 58
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Davet Kitaplığı | Akide Kitapları
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 250TL

Burada aktardıklarımız, akidemizin ve dinimizin en önemli bazı meselelerinin özetidir. Bize bir takım iftiralarda bulunan bazı insanların, özellikle iman ve küfür konularımda söylemediğimiz şeyi bize atfetmeleri üzerine, hapishanede bu kitapçığı hazırladım.

Daha önce böyle bir konuda yazmayı düşünmüyordum. Çünkü âlimlerimiz bu konuda yeterince söz söylemiş ve açıklamada bulunmuşlardır. Ancak tevhid ehli olan bazı kardeşlerimiz böyle bir kitapçık hazırlamamızı talep ettiler. Özellikle iman ve küfür söylemiş olduğumuz sözlerimizi yeterince anlayamayan bazı insanlarla karşılaşmamız üzerine akidemizin ve iman ettiğimiz en önemli şeylerin özerini bu şekilde kaleme almaya çalıştım.

Bazı kitaplarımızın ilim tahsilinde yeni başlamış olan ve bu nedenle de bazı meseleleri yeterince kavrayamamış olan kişiler arasında dolaştığını bilmekteyim.

Kitaplarımda yazmış olduğum herhangi bir ifadenin, Kur’an ve sünnette bulunan benim bilmediğim bir nassa muhalif olması halinde, bu ifadeden ilk olarak dönecek ve azı dişleri ile nassa sarılacak olan kişi yine ben olacağım.