Usame bin Ladin

Usame bin Ladin - Michael Scheuer - Küresel Kitap

Kitap Usame bin Ladin
Yazar

Michael Scheuer

Yayınevi

Küresel Kitap

Fiyatı 12.50 TL
Sayfa Sayısı 320
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Biyografi / Hatırat | Şehidler / Şehadet
Facebook
Twitter
Facebook
Sepete Ekle 1250TL

"Bin Ladin'in kendisiyle ilgili, Amerikalılara onun çok şey olduğu anlatıldı ancak dindarlığı, cömertliği, kişisel cesareti, stratejik yeteneği, karizması ve sabrı gibi özelliklerine fiilen hiç yer verilmedi. Aksine onun delice hırslı, kana susamış, mantıksız ve mesihçi sınırlı bir zekâya sahip olduğuna vurgu yaptılar. Onun, itibarlı katil yardımcısı Eymen El Zevahiri ve diğer komplocu Mısırlı İslamcılar tarafından manipüle edilen bir adam, sadece Hıristiyanları ve Yahudileri öldürme çağrısı yapmak için yaşayan bir adam olduğunu söylediler.

Böylesi bir düşmanla karşı karşıya olsaydı bu Amerika için büyük bir şans olmaz mıydı? Ancak hayır durum böyle değildir. Bin Ladin bizim onu anlattığımız gibi biri değildir. Gerçekten, eğer ben onun küçük bir biyografi krokisini hazırlamak için on nitelik sayacak olsaydım onlar şunlar olurdu: Dindar, cesur, cömert, zeki, karizmatik, sabırlı, vizyon sahibi, inatçı, eşitlikçi ve her şeyden önemlisi gerçekçi, savaşın sadece öldürerek kazanıldığı, zaman üstü gerçeğini kavramış bir adamdır."

Kıdemli CIA ajanı ve Usame bin Ladin'i yakalama timinin başı olan Michael Scheuer düşmanı Usâme bin Ladin'in bilinmeyen yönlerini ortaya koyuyor.