İslami Gençlik Dergisi Sayı 2 (Şubat 2016)

İslami Gençlik Dergisi Sayı 2 (Şubat 2016) - İslami Gençlik Dergisi - İslami Gençlik Dergisi

Kitap İslami Gençlik Dergisi Sayı 2 (Şubat 2016)
Yazar

İslami Gençlik Dergisi

Yayınevi

İslami Gençlik Dergisi

Fiyatı 2.50 TL
Sayfa Sayısı 28
Boyutlar 35 x 24 cm
Kategori(ler) Siyasi Kitaplar | Günceli Konu Alan Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Satış Dışı 250TL

Son dönemde İslami gençlik camiasında büyük bir boşluk olmakla beraber büyük bir potansiyelin de olduğu ortada. Bu boşluğu doldurmak içinde Müslüman gençliğe yeni bir soluk katacak İslami Gençlik Dergisi geçtiğimiz ay yayın hayatına başlamıştı. Üniversitelerde Müslüman gençlerin daha aktif olması ile son aylarda İslami gençlik çalışmaları artmaya başladı. Özellikle üniversiteli ve liseli gençliğe İslami bir gündem oluşturmayı hedefleyen İslami Gençlik Dergisi’nin 2. sayısı çıktı.

Derginin bu ayın ana konusu “Şubatın Bir Adı da Şehadettir.” İslam coğrafyasının dört bir yanında İslam davasının öncü şahsiyetleri birer birer şehid düşerken, İslami Gençlik Dergisi onları gündem ederek ahde vefasını gösterdi.

İslami Gençlik Dergisi’nin Şubat sayısında öne çıkan yazılardan bazılarının başlıkları şu şekilde:

-Şubat Ayı – Şehadet Ayı
-İslami Gençliğin Önemi
-ODTÜ Olayları
-Batı’nın Kültür Emperyalizmi – Sevgililer Günü
-İslam’da Taviz Yoktur
-Şam’ınızı Ya Kurtarın, Ya da İran’a Hibe Edin
-Âlimlerin Zindanda, Zalimlerin Sarayda Olduğu Ülke: Suudi Arabistan
-İslam’da Taviz Yoktur
-34. Yılında Hama Katliamı Tekrarlanıyor
-Kuran’da Orangutan Geçiyor mu?


Şehirdışı temsilcilik çağrısı yapan dergisinin sosyal medyada yayınladığı açıklama şu şekilde:

Şehirdışı satış temsilcisi olmak için bizimle iletişime geçin!

facebook: https://www.facebook.com/islamignclik/?fref=ts
twitter: @genclik_dergisi & @islamigenclik__

Satış temsilcisi olmak için en az 5 dergi almak gerekmektedir. Dergi adet fiyatı 2,5 TL’dir.Derginin açılış yazısı:

İslami Gençlik; Tevhidin Safında, Mazlumun Yanında!

Hamd “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154) buyuran Allah’a mahsustur. Salat ve selam başta “Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim.” (Buhârî, Îman, 26) diye buyuran önderimiz Hz. Muhammed’in (sav), O’nun temiz ev halkının, O’nun yiğit ashabının ve ilahi-ı kelimetullah yolunda mücadele edenlerin üzerine olsun.

İslami Gençlik Dergisi 2. sayısıyla da bilinç inşa etmeyi sürdürüyor. Bunu yaparken de maksat muhabbet olsun diye değil, bilin ki ibadet şuuruyla yapıyor. Çünkü bidatlerin sünnetleri tek tek öldürdüğü, her türlü şirk amelinin “caiz” görüldüğü bu süreçte birilerinin tağutlardan korkmadan ve kınamacının kınamasından çekinmeden gerçekleri haykırıp, yalanları teşhir etmesi gerekir. İslami Gençlik Dergisi, bu ihtiras cephesinin bir tuğlası olmak için ileri atılarak yayın hayatına başlamış bir dergidir. Bu sayımızda birilerinin firavunlara yalakalık maksadıyla kınadığı şehidlerimizi sahiplenerek duruşumuzu ortaya koyuyoruz.

Dergimizin bu sayısında da, kırmızıçizgimiz olarak, gördüğümüz “tevhidin safında mazlumun yanında” merkezli duruşumuzun iradesindeyiz. Koyun olup güdülmek istemiyorsanız, şuurlanmak ve isyan etmek zorundasınız. Bu bağlamda İslami Gençlik Dergisi’ni köleleştirilmiş gençlerimizi boyunduruktan kurtulması için, ekmek ve çay kadar bir ihtiyaç gibi görmek gerekir. Burada siz okuyucularımıza, İslami Gençlik Dergisi’ni okumak ve okutmak yükümlülüğü gelmektedir. Alın 10 tane satın arkadaşlarınıza, hediye edin, her şeyi bizden beklemeyin…

İslami Gençlik Dergisi dünya Müslümanlarına, halklarına ve mazlumlarına dayatılan tek tip bireysel “insancık” yetiştirme pususuna karşı bir tavırdadır. İslami Gençlik Dergisi hür fikrin kalesi ve tefekkür okulu olma amacıyla, düşüncelerin tartışıldığı bir meclis olma amacındadır. Bu nedenle sizde bir hakikati haykırmak ya da muhalif duruşunuzu yansıtmak istiyorsanız yazınızı, twitter ya da facebook adresimiz üzerinden bize gönderebilirsiniz. Uygun görülürse, yazınız İslami Gençlik Dergisi’nde veya www.islamigenclikhareketi.com’da yayınlanacaktır.

İlk sayımızda olan bazı teknik ve görsel hatalardan affınıza sığınıyor, ileriki sayılarımızda “Su akar yatağını bulur…” misali teknik olarak daha kaliteli yayınlarla karşınıza çıkacağımızı umut ediyoruz. Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere.

Es-selamu aleykum rahmetullah berekatuhu…