11 Eylül - Dünyayı Saran Hadiseye Genel Bir Bakış

11 Eylül - Dünyayı Saran Hadiseye Genel Bir Bakış - Muhtelif - Küresel Kitap

Kitap 11 Eylül - Dünyayı Saran Hadiseye Genel Bir Bakış
Yazar

Muhtelif

Yayınevi

Küresel Kitap

Fiyatı 4.00 TL
Sayfa Sayısı 88
Boyutlar Roman Boy (13,5 x 21 cm)
Kategori(ler) Cihad Konulu Kitaplar | Siyasi Kitaplar
Facebook
Twitter
Facebook
Sepete Ekle 400TL

Elinizdeki eser 4 ayda bir kez yayınlanan ve akademik mahiyette ciddi tahlillerin yer aldığı Kitâbu’l Ensâr isimli derginin Receb 1423 h./Eylül 2002 tarihli birinci sayısında çıkan üç yazının tercümesinden ibarettir. Derginin yazarlarının tam olarak kimlikleri bilinmese de konuları ele alış şekilleri ve 11 Eylül olayını çok yönlü değerlendirmeleri strateji, uluslar arası ilişkiler ve küresel savaş konularında birikim sahibi olduklarını göstermekte ve konuyu kendi bakış açılarınca tutarlı bir bütünlük içinde sundukları düşünülmektedir. Yazarların üniversitelerde bölüm kürsülerinde başarılı kimseler olduğu ancak kimliklerini güvenlik nedeniyle sakladıkları tahmin edilmektedir.

Yazarların görüşlerini Türkiye’deki araştırmacılar ve bu tür konuları ilgi duyanların tam anlamıyla anlayabilmeleri için yazılarda hiçbir değişikliğe gidilmemiştir. Birkaç yerde yapılan ilaveler ise dipnotta gösterilmiş ve yanına "Çeviren” diye belirtilmiştir.

Şimdiye kadar 11 Eylül hâdisesi hakkında Türkçe’de sadece Amerikan menşeli yayınlar çıkmış ve olay hakkında onlarca komplo teorisi üretilmiştir. Bu eserle birlikte 11 Eylül hâdisesini bir de olayın fâillerinin bakış açısından görme fırsatı bulacağız. Dünyada yeni bir devri açan olay hakkında alternatif bakış açılarına sahip eserleri neşretmeye devam edeceğiz.